
Welkom Grutto-excursie bij Natuur Ontdekking Centrum Koudenhoorn
Warmond • De vaarexcursie Welkom Grutto is op zondag 25 maart. Verzamelen om 10.00 uur bij het Natuur Ontdekking Centrum op Koudenhoorn (NOCK).
Nu de kou definitief is verdreven uit onze contreien en de bermen weer kleur krijgen dankzij krokussen en narcissen, lijkt eindelijk de lente voor de deur te staan. En met de terugkeer van de lentevogel bij uitstek, de grutto, weet je zeker dat een nieuw seizoen is aangebroken. Na een energieverslindende tocht van duizenden kilometers keren zij uitgehongerd terug uit Spanje en Afrika om na een korte periode van opvetten hier in onze polders te gaan broeden. Maart is een leuke maand om de natuur in te trekken omdat niet alleen de zomergasten terug keren maar ook de overwinteraars zoals smienten nog niet weg zijn. Ze zijn zich nog volop aan het voorbereiden alvorens te vertrekken voor de reis naar hun broedgebieden in Siberië. Maar ook andere wintergasten zoals de grote zilverreigers kieviten, futen, meeuwen-, eenden- en ganzensoorten houden zich nog even op in onze polders.
Na een korte introductie door de ervaren IVN gids Lex Burgel stappen de deelnemers aan het boord van een koeienschuit om met eigen ogen de eerste nieuwkomers en laatste wintergasten te aanschouwen. Om ongeveer 12.00 uur zijn ze weer terug bij het centrum. De kosten bedragen 5 euro. Vanwege het beperkt aantal plekken, is vooraf aanmelden noodzakelijk. Dat kan via info@koudenhoornontdekken.nl.
-
16:45
-
4 dagen geleden
-
Adest Musica wil naar gebouw van Het Bolwerk
5 dagen geleden
-
Handtekeningen voor veiligere Kwekersweg
5 dagen geleden
-
5 dagen geleden
-
6 dagen geleden
-
Gezocht: brandweermannen en -vrouwen
6 dagen geleden
-
6 dagen geleden
-
Vandalisme in het Overbosch
6 dagen geleden
-
Workshop: eBook op je eReader of tablet
6 dagen geleden
-
7 dagen geleden
-
8 dagen geleden
-
17 jun, 14:06
-
Lekker lezen, zomertips van de bieb!
17 jun, 13:00
-
Brede weg
17 jun, 06:00
-
Brandweer Warmond hard op zoek naar nieuwe vrijwilligers en organiseert infoavond
16 jun, 12:00
-
VluchtelingenWerk is op zoek naar vrijwilligers
16 jun, 06:00
-
Extra geld voor bouw van Het Sterrenwerk
15 jun, 18:00
-
Geslaagd! - update KTS
15 jun, 16:00
-
Aankomend weekend opnieuw springplezier, dit keer in Sassenheim
15 jun, 06:00
-
Grote taptoe door Adest Musica en Oranjevereniging Sassenheim
14 jun, 17:00
-
14 jun, 15:19
-
Vincent en Casper Meulmeester zijn Zuid-Hollands kampioen inlineskaten
13 jun, 09:14
-
Zomerconcert door jeugd van Symfonieorkest Bloembollenstreek
11 jun, 14:30
Nieuwsoverzicht
-
Ton de Groot neemt afscheid van KTS, Dennis Engelhart nieuwe directeur
16:45
-
‘De eregast viel in slaap tijdens de huwelijksdienst’
4 dagen geleden
-
Adest Musica wil naar gebouw van Het Bolwerk
5 dagen geleden
-
Handtekeningen voor veiligere Kwekersweg
5 dagen geleden
-
Organisatie Kaagweek zet in op minder plastic afval
5 dagen geleden