Ganzenveren rapen Zwanburgerpolder

Warmond • Ooit weleens schoon willen schrijven met een ouderwetse ganzenveer? Nu is er volop kans om dat te doen. In de polders rond de Kaag liggen in de weilanden honderden ganzenveren, die door de moederganzen zijn achtergelaten.
Die ganzenmoeders raken kort na het uitkomen van hun eieren spontaan in de rui en kunnen dan enkele weken niet vliegen. Zo worden ze door de natuur gedwongen bij hun kuikens te blijven. Die ganzenveren werden in de middeleeuwen gezocht en de grootste exemplaren werden na een relatief eenvoudige bewerking gebruikt als schrijfgerei. Door de komst van de metalen (kroontjes-)pen verdween de veer voor gewoon schrijven, maar in de kalligrafie wordt de ganzenveer nog steeds superieur geacht.
De heere Schouten
Op plaatsen waar ganzen veel voorkomen, liggen vanaf eind mei de veren zomaar oprapen. Denk aan de Zwanburgerpolder in Warmond of de Tengnagel, het schiereiland bij de Leidse Merenwijk. De antieke voetveer De heere Schouten vaart elke woensdag, vrijdag en in het weekeinde van 10.00 tot 16.30 over het Joppe om natuurliefhebbers over te zetten naar de Zwanburgerpolder en vandaar naar de Tengnagel. Opstappen kan op het recreatie-eiland Koudenhoorn of op de Tengnagel bij de Leidse Merenwijk. De overtocht kost 2 euro per persoon en kinderen tot acht jaar varen gratis mee. Meer informatie op www.zwanburgerpolder.nl.
-
Cok van Steijn erelid bij afscheid als voorzitter HKV
6:00
-
Eerste Gala-veiling Adest Musica levert 55.000 euro op voor nieuwe uniformen
1 dag geleden
-
1 dag geleden
-
2 dagen geleden
-
4 dagen geleden
-
Webinar Creatief opvoeden met een kleine beurs
4 dagen geleden
-
5 dagen geleden
-
Luchtkussen Festival zoekt vrijwilligers
5 dagen geleden
-
6 dagen geleden
-
6 dagen geleden
-
6 dagen geleden
-
7 dagen geleden
-
Warmonderhekbrug dicht voor fietsers, ook kruising N444 weekend lang afgesloten
7 dagen geleden
-
Ga voor Go(u)d: sportieve jeudgdienst in de Havenkerk
7 dagen geleden
-
Leerlingen ontwerpen Reuzenbollen bij KTS, Leeuwenhorst en Fioretti Lisse
7 dagen geleden
-
Ter Leede Vrouwen zonder punten weg uit Eindhoven
16 mei, 16:48
-
ZVS viert verlaat jubileum met herenigingsweekend
16 mei, 10:35
-
Donk in de tweede helft te sterk voor Foreholte
16 mei, 10:29
-
Vier punten in drie dagen voor handballers Foreholte
16 mei, 10:00
-
Foreholte pakt doordeweekse winst op RVC’33
13 mei, 14:20
-
Stap in de voetsporen van Jan Steen
13 mei, 11:00
-
13 mei, 07:00
-
13 mei, 06:00
-
Jong talent in de Protestantse Kerk
12 mei, 14:00
Nieuwsoverzicht
-
Cok van Steijn erelid bij afscheid als voorzitter HKV
6:00
-
Eerste Gala-veiling Adest Musica levert 55.000 euro op voor nieuwe uniformen
1 dag geleden
-
Partijen gaan voor gezamenlijk raadsprogramma
1 dag geleden
-
ZVS wint laatste thuiswedstrijd van het seizoen
2 dagen geleden
-
Lentefestival wordt Pinkstertopper
4 dagen geleden