
Voorhout • Ruim acht jaar nadat de Stichting Vrienden van het Overbosch het beheer van het Overbosch overnam, draagt de eerste voorzitter en mede-oprichter Joep Derksen het stokje over aan Marianne van der Voort. Zijn tweede termijn als voorzitter is hiermee afgerond en hij kan samen met alle vrijwilligers terugkijken op een uiterst succesvolle periode, waarin het waardevolle bos behouden, onderhouden en verbeterd werd. 'Hartelijk dank aan alle vrijwilligers en organisaties, die de Vrienden van het Overbosch hebben gesteund en blijven steunen!'.
In 2011 leek het er nog op, dat de turborotonde op de Leidsevaart ten koste zou gaan van een kwart van het Overbosch. De Stichting Vrienden van het Overbosch is opgericht, om het bos te beschermen, onderhouden, verbeteren en tegelijkertijd te overleggen met de verschillende bestuursorganen. Mede hierdoor werden de ontwerptekeningen aangepast en verdween uiteindelijk slechts een hoekje van het Overbosch. Dit verloren gegane stukje natuur is meer dan gecompenseerd met extra natuur in het Overbosch zelf, maar ook de aanplant van een nieuw bos, met honderden bomen, op de grens van Voorhout en Noordwijk; het Klein Overbosch.
Derksen is door het bestuur gevraagd om ambassadeur van de Stichting Vrienden van het Overbosch te blijven. Meer op www.vriendenvanhetoverbosch.nl.
-
23 uur geleden
-
Webinar Creatief opvoeden met een kleine beurs
2 dagen geleden
-
2 dagen geleden
-
Luchtkussen Festival zoekt vrijwilligers
3 dagen geleden
-
3 dagen geleden
-
4 dagen geleden
-
4 dagen geleden
-
4 dagen geleden
-
5 dagen geleden
-
Ga voor Go(u)d: sportieve jeudgdienst in de Havenkerk
5 dagen geleden
-
5 dagen geleden
-
Ter Leede Vrouwen zonder punten weg uit Eindhoven
5 dagen geleden
-
ZVS viert verlaat jubileum met herenigingsweekend
6 dagen geleden
-
Donk in de tweede helft te sterk voor Foreholte
6 dagen geleden
-
Vier punten in drie dagen voor handballers Foreholte
6 dagen geleden
-
Foreholte pakt doordeweekse winst op RVC’33
13 mei, 14:20
-
Stap in de voetsporen van Jan Steen
13 mei, 11:00
-
Eerste Oekraïense vluchtelingen aangekomen in Het Kompas
13 mei, 07:00
-
Nee is nee. Vervolgens hoor je hem denken ‘dat kan ik ook’
13 mei, 06:00
-
Jong talent in de Protestantse Kerk
12 mei, 14:00
-
12 mei, 11:00
-
12 mei, 06:00
-
11 mei, 18:00
-
Oranjevereniging brouwt jubileumbier Scheve Hoed
11 mei, 10:00
Meest gelezen
Nieuwsoverzicht
-
Lentefestival wordt Pinkstertopper
23 uur geleden
-
Webinar Creatief opvoeden met een kleine beurs
2 dagen geleden
-
‘Zoaterdag was ik in de buurte van mien wörtels’
2 dagen geleden
-
Luchtkussen Festival zoekt vrijwilligers
3 dagen geleden
-
B&W volgt oproep van Omgeving Zonder Vlieghinder niet
3 dagen geleden