
Vragen over woningbouw in Groot Seminarie
Warmond • Raadslid Joren Noorlander (D66) is in verwarring geraakt over de plannen voor het complex 'Groot Seminarie' in Warmond. Hij heeft hierover vragen aan B&W gesteld.
Door Nico Kuyt
Tijdens de presentatie in de raadscommissie Ruimte was Noorlander blij verrast met de plannen. Mariëngaarde zou 107 appartementen kunnen huisvesten, waarvan een deel voor jongeren, starters, ouderen en alleenverdieners. Ook zou het hele complex (Mariënhaven, Mariëngaarde, het nieuw te bouwen Mariënhof en omliggende parken en toegangsweg) in één geheel bekeken worden, zodat de algehele omgeving goed op elkaar zou aansluiten er een mooie samenhang ontstaat met het huidige groen, de historie, huidige en nieuwe bebouwing en met Park Klinkenberg.
Na een bezoek aan het Gemeentekantoor om de omgevingsvergunning in te zien, is bij Noorlander een verwarrend beeld ontstaan. Een aantal belangrijke punten zijn niet meegenomen in de vergunning, zoals de bestemming, die nog steeds 'wonen met zorg' is en het feit dat de vergunning alleen het complex Mariëngaarde betreft. Hij vraagt nu B&W onder andere of dit project en deze woningen niet uitermate geschikt zijn voor het huisvesten van jongeren, starters op de woningmarkt, alleenverdieners en ouderen en waarom de omgevingsvergunning niet is aangepast om deze doelgroepen ook een woningkans te geven in het vergrijzende Warmond. Of B&W erkent dat de toezegging is gedaan om het algehele complex in één duidelijk plan vorm te geven en waarom is dat met deze omgevingsvergunning niet gebeurd. En ziet B&W niet kansen om de parkeeroplossingen in het gehele gebied duidelijk vorm te geven met de mogelijke bouw van een parkeergarage onder de nieuwbouw van 'Mariënhof'. Vindt B&W een verstening van de parkachtige omgeving niet wenselijk en waarom wordt het parkeren dan niet integraal met de nieuwbouw bekeken, maar alleen op het complex Mariëngaarde gericht. B&W heeft 30 dagen om met een antwoord te komen.
-
Cok van Steijn erelid bij afscheid als voorzitter HKV
6:00
-
Eerste Gala-veiling Adest Musica levert 55.000 euro op voor nieuwe uniformen
1 dag geleden
-
1 dag geleden
-
2 dagen geleden
-
4 dagen geleden
-
Webinar Creatief opvoeden met een kleine beurs
4 dagen geleden
-
5 dagen geleden
-
Luchtkussen Festival zoekt vrijwilligers
5 dagen geleden
-
6 dagen geleden
-
6 dagen geleden
-
6 dagen geleden
-
7 dagen geleden
-
Warmonderhekbrug dicht voor fietsers, ook kruising N444 weekend lang afgesloten
7 dagen geleden
-
Ga voor Go(u)d: sportieve jeudgdienst in de Havenkerk
7 dagen geleden
-
Leerlingen ontwerpen Reuzenbollen bij KTS, Leeuwenhorst en Fioretti Lisse
7 dagen geleden
-
Ter Leede Vrouwen zonder punten weg uit Eindhoven
16 mei, 16:48
-
ZVS viert verlaat jubileum met herenigingsweekend
16 mei, 10:35
-
Donk in de tweede helft te sterk voor Foreholte
16 mei, 10:29
-
Vier punten in drie dagen voor handballers Foreholte
16 mei, 10:00
-
Foreholte pakt doordeweekse winst op RVC’33
13 mei, 14:20
-
Stap in de voetsporen van Jan Steen
13 mei, 11:00
-
13 mei, 07:00
-
13 mei, 06:00
-
Jong talent in de Protestantse Kerk
12 mei, 14:00
Nieuwsoverzicht
-
Cok van Steijn erelid bij afscheid als voorzitter HKV
6:00
-
Eerste Gala-veiling Adest Musica levert 55.000 euro op voor nieuwe uniformen
1 dag geleden
-
Partijen gaan voor gezamenlijk raadsprogramma
1 dag geleden
-
ZVS wint laatste thuiswedstrijd van het seizoen
2 dagen geleden
-
Lentefestival wordt Pinkstertopper
4 dagen geleden