
Nieuwe plek voor De JoJo
Algemeen‘Plop’ klinken drie kanonskogels met een oorverdovend luide knal. Een stortbui van confetti dwarrelt neer. Lisa de Blok, initiatiefnemer van Ontmoetingswerkplaats De JoJo, houdt het niet droog. Terwijl wethouder Elsbeth Koek met het schenken van een ‘eerste’ kopje koffie het begin van de nieuwe levensfase van De JoJo inluidt en daarmee de officiële ingebruikneming van de kersverse locatie aan de Sint Antoniuslaan, biggelen bij Lisa tranen van emotie haar over de wangen: “Keihard hebben we met z’n allen aan die verhuizing gewerkt.”
Door Ingrid Langeveld
Geroezemoes, geklets en vooral heel veel gezelligheid op deze zaterdagmiddag 23 november in de knus aangeklede De JoJo in de voormalige basisschool De Kastanjehof. Lisa begroet de ene na de andere bezoeker allerhartelijkst. “Heel goed jullie allemaal weer te zien en bijzonder fijn ook dat jullie er allemaal zijn, op deze nieuwe plek waar iedereen, maar dan ook echt iedereen meer dan welkom is”, speecht zij stralend: “De JoJo is er zijn voor elkaar.”
Samenbrengen
Wethouder Koek doet er nog een schepje bovenop: “Wat De JoJo doet is precies wat Lisa zegt. Mensen van alle lagen van de bevolking met elkaar in contact en samen brengen. Met de weggeefwinkel, de koffiecorner, het naaiatelier, de houtbewerkingswerkplaats, de fietsenwerkplaats, het Repair Café én het gezamenlijk met elkaar koken & eten op de donderdagen. Ik ben heel blij dat wij als gemeente hebben kunnen bijdragen aan deze plek.” Liefst iets meer dan acht jaar lang (2016-2024) huisde de Grote Appel van Oranje-winnaar van 2023 aan het Hortusplein. Tot voor kort, zo’n tweeënhalve maand terug. “De verhuizing was een gigantische klus”, vertelt Lisa. “Vooral het compleet leeg opleveren van het oude pand, dat was het zwaarste. Fors beulen, bikkelen en stevig doorbeunen. Maar hulp uit onverwachte hoeken, van de Rabobank en de Rotary, maar zeker van een clubje mensen van de reclassering (Reclassering Nederland, locatie Rotterdam red.) die ons twee dagen heeft geholpen, is het gelukt.”
Deze week volgt een uitgebreid verslag in de Teylinger!
















