Afbeelding

Zes molens in Teylingen open tijdens Rijnlandse Molendag

Algemeen

Tijdens de 27e Rijnlandse Molendag op zondag 25 oktober openen zes poldermolens in Teylingen hun deuren voor bezoekers. Molenaars geven uitleg over de werking van de molens en laten zien hoe zij hun ambacht uitoefenen. De meeste molens zijn geopend van 10.00 tot 16.00 uur.

In Teylingen kunnen belangstellenden terecht bij de Boterhuismolen, Broekdijkmolen, Hoop doet Leven, Nieuwe Hofmolen, Zwanburgermolen en Zweilandermolen.

Een van de bijzonderheden is de nog werkende Ericsson-hulpmotor uit 1930 in molen Hoop doet Leven in Voorhout. Bezoekers kunnen tijdens de Molendag kennismaken met de techniek die wordt gebruikt om de polders droog te houden.

De Nieuwe Hofmolen is onder voorbehoud geopend van 09.00 tot 15.00 uur. De Zweilandermolen is te bezoeken van 09.00 tot 17.00 uur. Voor de overige molens gelden de reguliere bezoektijden van 10.00 tot 16.00 uur. Ook buiten Teylingen zijn poldermolens geopend. Zo kunnen bezoekers bij de Moppemolen in Rijpwetering de restauratiewerkzaamheden bekijken. Daar geeft de molenaar ieder heel uur, van 10.00 tot en met 15.00 uur, uitleg over de restauratie. De Molendag wordt jaarlijks gehouden op de vierde zondag van oktober.

Uit de krant